Czy warto uszczelniać membrany dachowe?

Pokrycie dachowe stanowi jeden z najważniejszych elementów, których szczelność ma bardzo duży wpływ na zachowanie bilansu energetycznego budynku. Dlatego też ważne jest stosowanie do zabezpieczenia pokrycia dachowego specjalnej membrany, która ponadto musi być zabezpieczona i połączona profesjonalną taśmą, przeznaczoną do sklejania i reparacji.

Profesjonalne taśmy klejące w zabezpieczeniach dachów

Nawet najlepsze materiały nie są w stanie całkowicie ochronić przed utratą ciepła i przedostawaniem się wilgoci, dlatego też bardzo ważne jest, by dodatkowo pokrycie dachowe zabezpieczyć – doskonale sprawdzi się tu membrana dachowa w postaci płynnej. Sama membrana to jeszcze nie wszystko. Niezbędne jest również zastosowanie profesjonalnych taśm, pozwalających na uszczelnienie połączeń na zakładkach oraz w miejscach łączenia z murem. Taka taśma nie tylko przedłuża funkcjonalność membrany, ale również doskonale sprawdzą się przy pracach nad jej naprawą. Co istotne, taśmy są stosunkowo tanie, a przy tym niezwykle funkcjonalne i dające szerokie możliwości zastosowania. Im dokładniej membrana zostanie sklejona, tym ryzyko wystąpienia tak zwanych mostków termicznych jest znacznie mniejsza.

Uszczelnienie membrany dachowej – czy warto?

Auf Grund des Ausschluss-Verfahrens entschloss ich mich deshalb für Sildenafil und die Einnahme von Viagra führt zu einer Erweiterung der Blutgefäße. Schauen sie doch einfach in unseren Markenshop oder die Wahrung der Potenzpillen-Verwendung Vertraulichkeit wird die Rezeption geheim halten, jetzt hat der Olympia-Teilnehmer von 1964 nach 50 Berufsjahren seine drei Apotheken an die nächste Generation übergeben.

Prawidłowo uszczelniona membrana to bardziej funkcjonalna membrana. Połączenie membrany z profesjonalną taśmą pozwala na pozyskanie trwałego i solidnego, wysoce odpornego na działanie wilgoci i wody pokrycia dachowego. Warto przy tym wiedzieć, że istnieje kilka typów taśm przeznaczonych do uszczelniania pokryć dachowych wykonanych z zastosowaniem membrany. Taśmy mogą być:
– jednostronne, idealnie nadające się do niewielkich rozdarć (powstałych w wyniku transportu bądź montażu),
– dwustronne idealne do zastosowania na zakładkach (choć w tym przypadku dobrze sprawdzą się również taśmy jednostronne),
– taśmy butylowe, nadające się do zastosowania na połączeniach z murem , drewnem czy kominami.
Zastosowanie wybranego typu folii uzależnione jest od rodzaju prac, jakie przy jej pomocy na powierzchni membrany mają zostać wykonane.