Efektywna naprawa uszkodzonej elewacji budnyku

Zdarzają się przypadki w których elewacja budynku doznaje uszkodzenia. Może to być efektem źle wykonanej pracy, nieodpowiednio dobranych materiałów i ich właściwości czy działania warunków atmosferycznych. Powstają w ten sposób pęknięcia lub powierzchnia odchodzi płatem. Na szczęście nie jest to tożsame z wymianą całej elewacji. Można wykonać punktową naprawę uszkodzonej w ten sposób elewacji.

JAK WYGLĄDA PROCES NAPRAWY?

Standardowa procedura w takim wypadku polega na poszerzeniu miejsca pęknięcia, co da możliwość jego lepszego wypełnienia. Trzeba jednak robić to umiejętnie, gdyż w łatwy sposób można uszkodzi warstwę zbrojącą i z tego powodu zleca się całość wykonania profesjonalnym firmom. Następnie trzeba oczyścić poszerzone miejsce z resztek tynku i pyłu. Następnie specjalista wypełnia wnękę specjalnym środkiem, który strukturą przypomina tynk jednak jest znacznie trwalszy i wytrzymalszy. Po jego wyschnięciu malujemy wybrane miejsce odpowiednią farbą, tak żeby nie wyróżniało się od reszty instalacji.

NAPRAWA ELEWACJI NA DUŻYCH WYSOKOŚCIACH

Elewacje na małej wysokości, można bez żadnych przeszkód wykonać nawet na drabinie. Wśród nich są także uszkodzenia mechaniczne od rowerów, mebli, piłek… Jednak jak sobie poradzić z pęknięciami na dużych wysokościach np. na trzecim piętrze. Tutaj firmy dysponują profesjonalnym sprzętem. Coraz więcej firm, z racji na sporadyczny charakter zleceń, decyduję się na opcję jaką jest profesjonalny wynajem zwyżek by bezproblemowo dostać się na pożądaną wysokość a dzięki pojemnej platformie zabrać na górę cały swój sprzęt oraz komponenty, potrzebne do wykonania naprawy. W internecie można znaleźć wiele firm, które podejmują się takich zleceń.