Zalety materaców piankowych

Materac należy do najintensywniej używanych elementów wyposażenia w domu. Przeciętny człowiek przesypia około ośmiu godzin, a do tego wiele osób spędza czas w łóżku także w ciągu dnia. Czytają książki, oglądają telewizję lub serfują po sieci. Nie dziwi zatem, że już po kilku latach potrzebny jest nowy materac.

Kiedy wymienić materac?

Materace różnią się ceną, a niektórzy konsumenci zakładają, że wybór droższego produktu zapewni im kilka dekad spokoju. To prawda, że wyższej jakości materac przetrwa więcej i posłuży na dłużej. Niemniej jednak nie będzie niezniszczalny. W pewnym momencie pojawią się w nim zagłębienia lub uwypuklenia, sprężyny zaczną być odczuwalne w czasie snu, materiał będzie poplamiony, a nawet dziurawy. Specjaliści zalecają, by mniej więcej po dziesięciu latach użytkowania wymienić materac w swoim łóżku. Wcześniej warto natomiast zacząć sprawdzać jego stan. Można przykładowo zwrócić uwagę na swoje samopoczucie po przespanej nocy. Jeżeli uległo pogorszeniu, być może winny jest właśnie stary materac. Zdrowy sen wymaga inwestowania w wysokiej jakości produkty. A kiedy się zużyją należy kupić nowe materace.

Czysto, świeżo i wygodnie

Higiena snu przekłada się na jakość życia. Pranie pokrowca materaca jest oczywiście ważne i poprawia warunki nocnego wypoczynku. Jednak już po kilku latach w samym materacu mogą żyć tysiące drobnoustrojów. Jego wymiana także pod tym kątem wydaje się zatem uzasadniona. Poza tym kupując nowy produkt, można dopasować jego twardość do obecnej wagi ciała oraz pozycji, w jakiej śpi nabywca.

Zalety materacy piankowych – dlaczego warto je wybrać?

Zauważyłem, że coraz większą popularnością cieszą się materace piankowe, jeżeli dochodzi do wyboru odpowiedniego materaca przez klientów. Nic dziwnego, bowiem zalet materaca piankowego jest wiele. Jedną z nich jest dobra plastyczność – dzięki temu możemy zwinąć materac i bez problemu go przetransportować. Kolejną i chyba jedną z najważniejszych zalet materacu piankowego jest to, że są bardzo plastyczne, więc podczas snu dopasowują się do kształtu naszego ciała. Dzięki piance poliuretanowej materac dostosuje się do kształtu ciała bez względu na wiek, więc będzie to odpowiedni wybór do łóżka dziecka, sportowca, osoby dorosłej, osób w czasie rehabilitacji, osób z nadwagą. Materace piankowe posiadają także warstwę z pianki lateksowej, dzięki temu podnosi ona komfort spania oraz posiada właściwości antyalergiczne, dzięki temu posiada odpowiednią wentylację.