Zmywarka gastronomiczna – urządzenie, które ułatwia życie

Zmywanie naczyń w restauracji bądź kawiarni to bardzo żmudne zajęcie, które nie należy do najprzyjemniejszych, a pochłania bardzo dużo czasu. Setki brudnych talerzy, szklanek, kieliszków, a także garnków i patelni to codzienność w dobrze prosperującym lokalu gastronomicznym. Niestety, to niezwykle czaso- i pracochłonne zadanie. Aby ułatwić to zadanie, przyda Ci się dobra zmywarka gastronomiczna. Restauracje codzienne wydają co najmniej kilkadziesiąt różnych dań, a te najbardziej oblegane nawet setki. To główny powód, dlaczego w lokalach musi znaleźć się o wiele więcej naczyń niż w domowych gospodarstwach. Jeśli marzy Ci się własny lokal bądź też go prowadzisz, sprawdź, w jaki sposób pomoże Tobie i Twoim pracownikom zmywarka gastronomiczna.

Różnice między zmywarką gastronomiczną a domowym modelem

Zmywarka gastronomiczna, jak sugeruje zresztą sama nazwa, to urządzenie dedykowane restauracjom oraz innym lokalom gastronomicznym. Sprzęt ma za zadanie uporać się z brudnymi naczyniami – a tych w restauracji czy kawiarni jest niezwykle wiele. Zestawy sztućców, talerzy, szklanek i kieliszków można, dzięki zmywarce, myć w prosty sposób. Zmywarka dedykowana do gastronomii jest zdecydowanie większa niż model przeznaczony do użytku domowego. Urządzenie także lepiej radzi sobie z bardzo trudnymi zabrudzeniami i przypaleniami, a zawdzięcza to ogromnym dyszom. Zaprojektowane zostało też w taki sposób, aby można go było używać w lokalach, które codziennie wydają wiele dań. Dlatego też sprawdzi się w niewielkiej kawiarni, jak i hotelowej kuchni.

Poznaj zalety zmywarki gastronomicznej

Celem zmywarki gastronomicznej jest ułatwienie procesu mycia naczyń, dzięki czemu kuchnia może lepiej i wydajniej funkcjonować. Urządzenie przeznaczone jest do mycia dużych ilości brudnych naczyń, a jego główną zaletą jest wysoka wydajność. Sprzęt bez większych problemów usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, dzięki czemu po wyciągnięciu zastawy ze zmywarki, jest ona od razu gotowa do użycia. Kolejnym atutem zmywarki gastronomicznej jest jej pełne wyposażenie. Ma ona wszystkie niezbędne pompy, dozowniki środków czyszczących oraz inne elementy, dzięki którym tak dobrze czyści nawet wyjątkowo brudne naczynia. Zmywarka gastronomiczna ma też różne programy, które różnią się od siebie czasem oraz intensywnością mycia, a nawet tym, do jakich naczyń są przeznaczone. Większość modeli wyposażona jest również w intuicyjny panel sterujący i wyświetlacz temperatury zgodny ze standardem HCCP.